Čistící sada

Odborný poradce sekce

Vzhledem k narůstající poptávce zákazníků po kvalitních prostředcích na čištění citlivých optických komponent jsme se pro Vás rozhodli připravit kompletní balení všech potřebných nástrojů a pomůcek pro profesionální údržbu optiky. Tuto čistící sadu nabízíme ve dvou provedeních.

Čistící sada Standard:

Kufřík - Transportní kufřík na čistící sadu s nosným uchem a vnitřním organizátorem pro uchování čistících prostředků mimo prašné prostředí.

Čistící tyčinky nevatové - Malé nevatové čistící polštářky, které nezanechávají vlákna a jiné  znečisťující látky. Vhodné pro čistění nejjemnější optiky. Díky pružné rukojeti a malému povrchu jsou vhodné i pro špatně dostupná místa.

Čistící papírky - Čistící papírky z organických vláken bez znečisťujících látek a lepidel. Papírky nezanechávají vlákna či jiné nežádoucí prvky na čistícím povrchu 4.9" x 2.9" (124 x 73 mm).

Rukavice - Bez práškové neprodyšné rukavice zabraňující kontaminace optiky z rukou.

Metylalkohol 50ml - Čistý metylalkohol bez aditivních látek a s nízkým obsahem vody. Vhodný pro čištění téměř veškerých optických prvků.

Aceton 50ml - Čistící látka bez obsahu vody a aditiv. Dosahuje lepších čistících vlastností než metylalkohol. Pozor, tato látka je nevhodná pro některé vrstvy (viz čistící manuál).

Dust cleaner - Nehořlavý stlačený vzduch ve spreji s min. obsahem vody vhodný pro vyfouknutí pevných nečistot, čímž se snižuje možnost znehodnocení optiky poškrábáním.    Rychlost 17,1 g/10 s. Obsah 200 ml, sprej.

Pean - Nerezový pean potřebný pro uchycení čistících papírku a očištění optiky jedním tahem, čímž se snižuje opotřebení coatingu.

Čistící sada Komfort:

Sada Komfort obsahuje oproti standardní verzi navíc tyto nástroje a potřeby pro čištění optiky:

 

Dust cleaner - Nehořlavý stlačený vzduch ve spreji s min. obsahem vody vhodný pro vyfouknutí pevných nečistot, čímž se snižuje možnost znehodnocení optiky poškrábáním.    Rychlost 17,1 g/10 s. Obsah 400 ml, sprej.

Pinzeta - Anatomická nerezová pinzeta vhodná pro manipulaci s drobnými prvky a předejití možného poškození či kontaminace dotykem.

Teleskopické zrcátko s magnetem - Zrcátko s teleskopickým držadlem potřebné pro inspekci krystalů a hůře dostupných optických komponent.

LED svítilna - LED svítilna pro inspekci optických komponent.


Čistící sada Standard

Obsah čistící sady Standard:

1 ks - Kufřík

25 ks - Čistící tyčinky nevatové - malé

25 ks - Čistící tyčinky nevatové - velké

50 ks - Čistící papírky - 2 balení

6 ks - Rukavice

1 ks - Metylalkohol 50ml

1 ks - Aceton 50ml

1 ks - Dust cleaner 200 ml

1 ks - Pean
Máte otázku? Kontaktujte nás

  • * povinné položky