• Laserové značení a gravírování
  • Aplikace

Laserové značení a gravírování

Hlavními výhodami laserového značení a gravírování jsou nesmazatelnost, bezkontaktnost a minimální tepelné narušení povrchu. Laserem je navíc možné značit a gravírovat velmi složité ornamenty s jemnými detaily, a to rychlostí až 8m/s respektive 450 bodů za sekundu.

Díky těmto výjimečných technologickým vlastnostem se lasery čím dál tím více používají ke značení mirkočipů, potravinových obalů, dřeva, lepenky, laminátů, skla, papíru, kartonu, kůže a kovových materiálů. Konkrétní výběr laseru záleží na konečné aplikaci, ale nejčastěji se používají CO2 a pevnolátkové lasery uchycené do plottrů nebo do tzv. systémů s rozmítací hlavou.

V případě laserových plotterů se laser pohybuje přímo nad materiálem, do kterého vyznačuje nebo gravíruje vzor podle zadané předlohy. V systémech s rozmítací hlavou se samotný laser nehýbe, ale jeho svazek je speciální optikou přenášen k pracovnímu bodu. Značení s rozmítací hlavou bývá rychlejší, protože je méně limitováno setrvačností poměrně těžkého laseru, který se musí v plottrech nad materiálem pohybovat, ale méně přesné.

Aplikovatelné na materiály:

  • Kovové - ocel, měď, hliník, bronz, stříbro, mosaz
  • Nekovové - plast, guma, akrylát, papír, dřevo, překližka, sklo, korek, textil, kůže, pryž, kevlar, a další


Nenašli jste zde vaši aplikaci? Pokud zde Vámi hledanou oblast použití, či produkt nenaleznete, či budete chtít od nás navrhnout optimální řešení, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktujte nás