Laserové řezání

Laserem je možné řezat celou řadu různých materiálů, mezi které spadá například papír, karton, dřevo, textilie, ale i až 30 mm tlustá ocel. V porovnání s tradičními mechanickými technikami řezání je laserové řezání výrazně přesnější, rychlejší a ekonomičtější s minimálními nároky na údržbu.

Pro laserové řezání se v současnosti používají především CO2 lasery nebo vláknové lasery, které jsou zabudované v 2D plotterových nebo 3D robotických laserových systémech. V těchto strojích se laser pohybuje nad (2D) případně kolem (3D) zpracovávaného materiálu a vyřezává do něj tvar podle zadávacích souborů. Laser je také možné použít pro tzv. vzdálené řezání (remote cutting), kdy je laserový svazek přiveden k pracovnímu místu pomocí optiky, zatímco samotná laserová hlava zůstává nehybně uložena v těle zařízení. V tomto případě bývá řezání rychlejší než u laserových plotterů nebo robotů, které při pohybu zpomaluje setrvačnost poměrně těžké laserové hlavy, ale méně přesné kvůli divergenci laserového svazku.

Laserem je možné řezat:

  • kovy: ocel, měď, hliník, bronz, stříbro, mosaz
  • nekovové materiály:  plast, guma, akrylát, papír, dřevo, překližka, korek, textil, kůže, pryž, kevlar a další

Tloušťka řezaného materiálu může být 0,1 mm až 50 mm.


Nenašli jste zde vaši aplikaci? Pokud zde Vámi hledanou oblast použití, či produkt nenaleznete, či budete chtít od nás navrhnout optimální řešení, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktujte nás