• Laserové moduly pro strojové vidění
  • LAO INFO

Laserové moduly pro strojové vidění

08. 09. 2014 | Ing. Filip Dušek | Produkty

Laserové diodové moduly StingRay od firmy Coherent jsou ve světě průmyslu oblíbeny pro svoji přesnost, odolnost a možnost konfigurace vlnové délky, výkonu a modulace. Moduly jsou tak vhodné jako OEM prvek v oblasti strojového a počítačového vidění (machine vision). Hlavní výhodou StingRay modulů je jejich možná instalace do provozu s náročnými podmínkami jako jsou vysoké teploty, prašnost, vibrace a nepřetržitý provoz. Své uplatnění tak najdou například ve sklárnách, pilách a v automobilovém průmyslu. StingRay je schopen díky unikátní Powellově čočce vykreslit na opracovávaný předmět následující vzory s velmi ostrým přechodem, které jsou snímány např CCTV kamerami a následně vyhodnocovány.

Právě kvalitní asférická cylindrická čočka je klíček k jednotné intenzitě v celém průměru paprsku. Zpracování obrazu je tak mnohem jednodušší.

Moduly se nejčastěji používají pro strojové a počítačové vidění při kontrole kvality a bezpečnosti výrobku. Umožňují měřit vrstvy materiálu, trhliny a detekovat korozi. Další aplikací je například navádění procesních nástrojů a identifikace aplikačních ploch. Konkrétně je možné modul použit při 3D kontrole spojkového obložení a pro vyhledávání kapek v tavenině při výrobě výlevky viz následující video.

StingRay svými vlastnostmi plně nahrazuje generaci laserových modulů označovaných jako SNF Lasiris, jejichž prodej byl po 17 letech ukončen k 1.7.2014.

Více informací o laserových modulech naleznete na produktové stránce Laserové diodové moduly StingRay.


Kategorie

Archiv newsletterů LAO Info RSS

LAO newsletter

AKTUÁLNÍ NEWSLETTER

LAO Science Info - 2/2015

Zobrazit