• Konec drahým zahraničním vláknovým řezačkám a čínským prototypům.
  • LAO INFO

Konec drahým zahraničním vláknovým řezačkám a čínským prototypům.

28. 04. 2014 | Ing. Pavel Kořán | ProduktyReference

Začátkem roku 2013 jsme spojili své síly a 20leté zkušenosti s firmou Vanad a.s. a jako reakci na stále rostoucí poptávku po kvalitních českých laserových systémech jsme společně vyvinuli špičkový koncept laserového 2D pálicího stroje. Našim cílem bylo vytvořit plně funkční laserové zařízení, které dosahuje maximální přesnosti obrábění a zároveň má co možná nejkratší dobu návratnosti.

A tady je výsledek! Pro rok 2014 jsme pro Vás připravili dokonce dva koncepty laserového pálicího stroje.

První zařízení Laser Kompakt je kompletně zakrytované pracoviště 1. laserové třídy s výkonem až 2kW, které je vhodné pro řezání materiálů s tloušťkou 6-10 mm na pracovní ploše až 2000x4000 mm. Tloušťka řezaného materiálu není volena náhodně, ale po pečlivé optimalizaci závislosti rychlosti řezání na výkonu laseru, která je zachycena na následujících grafech.

Laser Kompakt má robustní a tuhou konstrukci a je vybaven kvalitním JK vláknovým laserem 4. generace britské výroby a osazen precizní procesní hlavou Precitec LightCutter. Přesnost řezu zajišťuje dvojité lineární ložiskové vedení ve třech osách s optickým odměřování polohy. Přesnost řezu je garantována i po dlouhodobém provozu.

Laser Kompakt s laserovou jednotkou JK

Druhým zařízením je průmyslový koncept „Miron“, který je navržen pro ty, kteří hledají ekonomicky dostupný laserový stroj bez zbytečné automatizace a mechanizace. Miron je vybaven kontinuálním (CW) jednomódovým JK vláknovým laserem s vláknem, které je napojeno přímo do rezonátoru laseru pro maximální kvalitu svazku.

Laser Mironu dosahuje výkonu až 600 W a optimálně řeže materiál o tloušťce 3-4 mm. Zařízení je postavené na konceptu plazmového pálicího stroje a využívá dvě lineární vedení pro jednostranný pohon podélného pojezdu, která umožňují ideální přístup k pracovnímu stolu. Miron tak zvládne zpracovat malé nebo nestandardní formáty. Další sympatickou výhodou Mironu je jeho jednoduchá a rychlá montáž.

Miron dodáváme jako pracoviště 4. laserové bezpečnostní třídy, které je třeba umístit do uzavřené místnosti nebo odstínit speciálními laserovými zábranami a závěsy. V rámci našeho servisu však pro Vás zajistíme laserové bezpečnostní opatření šité na míru Vašemu výrobnímu prostředí a vyškolíme obsluhu laseru.Laserový stroj Miron

Díky novým konceptům se podařilo postavit kvalitní laserové stroje, které jsou vhodné nejen pro velkovýrobu, ale také pro menší jobshopy, malovýrobu a vytváření prototypů. Vyřezané výrobky je možné dále lisovat, tvarovat, 3D opracovávat nebo zpracovávat jiným post procesem. Kvalitu a rychlost výsledných řezů můžete shlédnout na videu a fotkách z produkce.

A nejdůležitější informace na závěr: cena konceptu Miron s kompletní dodávkou a stolem 1000x2000 mm začíná na hranici 100 000 Euro, což umožňuje mít kvalitní český laserový stroj s takto přesnými řezy v každé výrobě !
Kategorie

Archiv newsletterů LAO Info RSS

LAO newsletter

AKTUÁLNÍ NEWSLETTER

LAO Science Info - 2/2015

Zobrazit