• Kompaktní fluorescenční spektrometr FS5
  • LAO INFO

Kompaktní fluorescenční spektrometr FS5

21. 07. 2014 | | Produkty

Společnost Edinburgh Instruments uvedla na trh nový fluorimetr FS5, který je výsledkem dlouholetých zkušeností s vývojem a výrobou fluorescenčních spektrometrů, kdy výrobce vyslyšel přání mnoha zákazníků po kompaktnějším modelu, avšak při zachování špičkové kvality a citlivosti.

Mezi hlavní výhody fluorimetru patří citlivost SNR > 4000:1, kompaktní modulární design a tzv. plug and play příslušenství, které je snadno vyměnitelné a rozpoznatelné softwarem. Software fluorimetru obsluhuje všechny jeho funkce a analyzuje výsledky měření. Z optického hlediska obsahuje FS5 dvě emisní ramena s možností rozšíření do NIR oblasti a monochromátory s 225mm ohniskovou vzdáleností.

Základní model je možné rozšířit ve spektrální odblasti až do 1650 nm, a to při zachování citlivosti v celém rozsahu od UV. Mezi další dodatečné příslušenství patří počítačem řízene polarizítory, které umožňují automatické měření anisotropie a systém pro měření doby života fosforescence v časovém rozsahu od mirkosekund po sekundy nebo od pikosekund po milsekundy. Více informací o F5S.


Kategorie

Archiv newsletterů LAO Info RSS

LAO newsletter

AKTUÁLNÍ NEWSLETTER

LAO Science Info - 2/2015

Zobrazit