Motorizované polohovací systémy

Odborný poradce sekce

Pro aplikace, které vyžadují přesné motorizované polohování je možné vybrat vhodný posuvný systém z široké nabídky polohovacích stolků. Lineární, rotační a systémy s z-ovou osou používají speciálně vyvinuté bezkartáčové (brushless) servomotory nebo kuličkové šrouby řízené jak kartáčovými, tak bezkartáčovými motory.

Lineární posuv

Modely posuvů s rozsahem od 25 mm po 1,5 m a s maximální nosností od 5 kg po 150 kg. Přesnost posuvu u větších systémů v řádech μm, u systému s menší nosností a rozsahem 25 mm až 160 mm v řádech nm. Vhodné pro průmyslové roboty, vláknovou optiku a fotoniku, zobrazovací systémy, obráběcí stroje, mikroobrábění a další průmyslové aplikace.

Rotační posuv

Modely rotačních stolků s rozsahem 360°, maximální nosností od 3 kg do 680 kg, s přesností od 1 obloukové vteřiny a opakovatelností od 0,5 obloukové vteřiny. Stolky jsou vhodné jak pro průmyslové, tak laboratorní aplikace, konkrétně pak například pro robotické systémy, obráběcí stroje, polovodičový průmysl, vláknovou optiku a fotoniku.

Lineární posuv s X-Y osami

Posuvy s možnosti nastavení pozice ve dvou osách. Maximální nosnost od 4 kg po 125 kg. Rozsah od 25 × 25 mm po 1200 × 1200 mm s přesností od 0,25 µm po jednotky µm a opakovatelností od 0,075 µm po 1 µm.

Lineární posuv se Z-ovou osou

Posuvné stolky s rozlišením od 2 nm a rozsahem do 200 mm.  Kompaktní design a nosnost až 450 kg umožňují široké použití stolku nejen v průmyslu, ale také pro vědecké účely.

Výrobce

Physik Instrumente (PI) je německá společnost s dlouhodobou tradicí. Ve světě je známá zejména díky piezo nanopolohovacím systémům. To však tvoří jen jednu část komplexního portfolia, které dnes zahrnuje téměř všechny myslitelné technologie a principy mikro a nanopolohování a to nejen v akademické sféře, ale také v průmyslových aplikacích. Více o PI.


  • Motorizované polohovací systémy
  • Motorizované polohovací systémy
  • Motorizované polohovací systémy
  • Motorizované polohovací systémy
  • Motorizované polohovací systémy
Máte otázku? Kontaktujte nás

  • * povinné položky