• CVI Melles Griot má nového vlastníka, společnost IDEX
  • LAO INFO

CVI Melles Griot má nového vlastníka, společnost IDEX

24. 05. 2013 | Ing. Pavel Kořán | Produkty

Vážení zákaznící, dovolujeme si vás informovat, že CVI Melles Griot nově spadá pod mateřskou Společnost IDEX, která je jedním z předních světových lídru na trhu s komponenty pro vědu, průmysl a zdravotnictví. Do divize IDEX optics & photonics spadají i další výrobci špičkové optiky, jako jsou Semrock a ATFilms. Další významnou změnou je opětovné rozdělení společnosti CVI Melles Griot na CVI Laser Optics a Melles Griot.

Společnost Melles Griot je nyní rozdělena do dvou skupin: světelné zdroje a optické systémy. Skupina světelných zdrojů se bude věnovat vývoji a prodeji laserů, zdrojů a příslušenství pro OEM aplikace. Skupina optických systémů se bude zabývat vyrobou prototypů a prodejem v menším rozsahu. Do jejího portfolia bude spadat příslušenství pro optiku a optické systémy.

CVI je společnost s dlouholetou tradicí výroby optických komponentů pro laserové aplikace. Společnost CVI Laser Optics se zabývá výrobou vysoce kvalitní laserové optiky a příslušenství, přičemž nabízí jak katalogový prodej, tak zákaznická řešení včetně vývoje speciální OEM optiky na míru.

Semrock je předním výrobcem optických filtrů pro biotechnologické a analytické aplikace. Do portfolia společnosti spadají filtry pro fluorescenční a mikroskopické aplikace, filtry pro Ramanovu spektroskopii a další analytické metody.

Společnost ATFilms se specializuje na nanášení tenkých vrstev pro optické komponenty pomocí technologie iontového naprašování (IBS), za pomoci kterého vyrábějí optické filmy nejvyšší kvality. Další specializací firmy je výroba ultra-tenkých substrátů pro depozici tenkých vrstev a výrobu optických komponent.


Kategorie

Archiv newsletterů LAO Info RSS

LAO newsletter

AKTUÁLNÍ NEWSLETTER

LAO Science Info - 2/2015

Zobrazit