• PowerMax – sensor pro diagnostiku laserového svazku
  • LAO INFO

PowerMax – sensor pro diagnostiku laserového svazku

19. 02. 2014 | Ing. Pavel Kořán | Produkty

Coheren vyvinul nový model měřící hlavy pro diagnostiku laseru, který je schopen rychle snímat termální změny v závislosti na vlastnostech dopadajícího laserového paprsku. Na rozdíl od tradičních termočlánkových senzorů je generované teplo v PowerMax senzoru přenášeno vertikálně skrz citlivou vrstvu, která je tlustá pouze několik mikronů, a nikoliv radiálně až několik centimetrů směrem k okrajům citlivé vrstvy.

Díky tomuto vylepšení má senzor časovou odezvu kratší než 10µs, což je zrychlení až o 6 řádu ve srovnání s klasickými senzory. PowerMax je schopen měřit ve spektrálním rozsahu 300 nm až 11µm v aktivní ploše 30mm x 30 mm. Je vhodný monitorování věděckých, komerčních a lékařských laserů ve viditelné, blízké infračervené a vzdálené infračervené oblasti včetně CO2 laserů s vlnovou délkou 10,6µm.

Více informací o možnostech diagnostiky laserového svazku a příslušených měřících hlavách naleznete na produktové stránce diagnostika svazku nebo v průvodci výběrem vhodné měřící hlavy a vyhodnocovací jednotky.


Kategorie

Archiv newsletterů LAO Info RSS

LAO newsletter

AKTUÁLNÍ NEWSLETTER

LAO Science Info - 2/2015

Zobrazit