• Laserové zařízení FLEXI 600 opět přesvědčilo o své jedinečnosti
  • LAO INFO

Laserové zařízení FLEXI 600 opět přesvědčilo o své jedinečnosti

21. 05. 2013 | Ing. Pavel Kořán | ReferenceProdukty

Naše společnost nainstalovala v dubnu 2013 laserové zařízení FLEXI 600, které je určeno pro průmyslové zpracování převážně tenčích materiálů, jako je papír, karton, kůže, plasty, reklamní folie, tkaniny a textil, pryže, překližky, dřevo, sklo atd..

Flexi 600 dokáže řezat a gravírovat tyto materiály s nepřekonatelnou rychlostí a maximální přesností. Zařízení je vybaveno skenovací hlavou pro rozmítání laserového paprsku po pracovní ploše, přičemž rychlost pohybu laserového svazku po pracovní ploše (600x600mm) je až 6m/s. Laserový svazek vysoké kvality (<1.2M²), o průměru v ohnisku 150-500µm(v závislosti na velikosti plochy) umožňuje dosáhnout špičkové kvality řezu bez negativních vlivů na zpracovávaný materiál (okuřování, spékání apod.). To je oceňováno zejména při řezání, perforaci, mikroperforaci a gravírování papíru. V zařízení integrovaný dynamický beam expander zaručuje stejný průměr svazku, tedy i šířku řezu, po celé pracovní ploše. Pracovní plocha je snadno volitelná pomocí pohybu skenovací hlavy po motorizované ose Z.

 

Video s ukázkou práce FLEXI 600 (Upozornění: toto není zrychlený film, tato rychlost laserového paprsku je u FLEXI 600 běžnou realitou :-) )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U společnosti Centrum digitální ho tisku s.r.o. (www.c-d-t.cz) bylo instalováno zařízení FLEXI 600 s optickým výkonem CO2 laseru 135W. Zařízení je vybaveno motorizovaným posuvným stolem, CCD kamerou pro čtení tiskových bodů a rotačním přípravkem pro řezání a gravírování kruhových, oblých nebo kuželových předmětů. Nedílnou součástí dodávky je řídící, uživatelsky příjemný, software ICARO, zpracovávající naprostou většinu vektorových a rastrových souborů (DXF,AI,PLT,PDF,JPG,BMP, atd.).

Instalace ve společnosti Centrum digitálního tisku s.r.o.

Společnost Centrum digitálního tisku nijak nehodlá slevit z kvality svých výrobků a služeb, proto se rozhodla zařízení FLEXI 600 vybavit motorizovaným stolem, jenž umožňuje přípravu materiálu na jedné polovině pracovního stolu, při současném zpracovávání materiálu na druhé polovině stolu, čímž se ještě zvyšuje rychlost a efektivita výroby. Tím společnost výrazně nejen snížila provozní náklady, ale i zkrátila dodací lhůty, což je jejími zákazníky vysoce ceněno.

K tomuto přispělo i vybavení zařízení CCD kamerou, která zajišťuje automatické načtení tiskových bodů a následnou úpravu orientace a velikosti motivu, dle polohy materiálu na pracovním stole. Tudíž není nutné materiál na ploše přesně polohovat, což vede k dalšímu zkrácení času pracovního procesu. CCD kamera a software zajistí úpravu velikosti motivu i při nežádoucí dilataci zpracovávaného materiálu, např. absorpcí vzdušné vlhkosti.

 

Závěrem lze konstatovat, že instalace zařízení FLEXI 600 ve společnosti Centrum digitálního tisku s.r.o. přispěla k výraznému zvýšení efektivity a kvality výroby a to ihned po instalaci zařízení. Naše společnost zajistila ještě před instalací zařízení důkladné předvedení celého zařízení a zaškolení obsluhy přímo v aplikační laboratoři výrobce. Nejen toto, ale i bezprecedentní zefektivní a zkvalitnění výroby díky tomuto zařízení, bylo zástupci zmíněné společnosti vysoce oceněno. Nejvyšším oceněním pro nás však bylo konstatování odběratele, že zařízení vysoce překonalo i ta největší očekávání.

Byla tedy naplněna základní filozofie společnosti LAO tj. nedodávat jen lasery, ale kompletní odladěná řešení, překonávající očekávání zákazníka.

Více informací o FLEXI

Více informací o řezání papíru a kartonu laserem

Více informací o řezání textilu a kůže laserem


Kategorie

Archiv newsletterů LAO Info RSS

LAO newsletter

AKTUÁLNÍ NEWSLETTER

LAO Science Info - 2/2015

Zobrazit