• Instalace robotizovaného systému pro 3D prototypovou výrobu
  • LAO INFO

Instalace robotizovaného systému pro 3D prototypovou výrobu

26. 02. 2014 | Ing. Pavel Kořán | ReferenceProdukty

Koncem roku 2013 jsme dodali multifunkční pracovní celu založenou na platformě „Lao Multicell“ , která je určena pro prototypovou výrobu v automobilovém průmyslu, především pro koncern VW (NHKZ Steel, s.r.o.). Buňka umožňuje multifunkční a rychlý transfer dat z konstrukce do výroby, který je podpořený offlinovým CAD/CAM systémem RobotMaster. Software je vhodný pro 3D laserové obrábění a lehce generuje ideální trajektorie v 3D s eliminací potenciálních kolizí. Přínosem celé technologie je zkrácení procesního času od návrhu po realizaci na méně než 30 min, což zabezpečuje návratnosti systému a zjednodušuje kooperaci s třetími stranami procesu.

Buňka je koncipovaná pro 2D, 2.5D a 3D opracování tenkých kovových materiálu do 4mm z tažné ocele, pozinkované ocele nebo černé ocele. Zákazník může řezat jak prostorové složité výlisky, tak jednoduché ploché plechové výpalky.

Buňka je vybavená nejnovější generaci 600W vláknového laseru JK600 F3 Sigle mode s kontinuálním módem (CW) od britské firmy JK Lasers. Laserový svazek je pro docílení co nejvyšší výstupní hustoty výkonu vyveden do 25µm vlákna s patentovanou ochranou proti zpětnému odrazu svazku zpět do vlákna. Vlákno je napojeno do procesní robotické hlavy LaserMech FiberCut s motorizovanou z-ovou osou a kapacitním hlídáním výšky pro přesné držení vzdálenosti ohniska a maximální kvalitu řezu bez otřepů. Kvalita řezu byla dále zvýšená dusíkovou ochrannou atmosferou s indexem čistoty 5.

Procesní hlava je připojená přes pneumatický kolizní senzor americké firmy ATM, který v případě nárazu zabráni poškození procesní optiky a z-ové osy řezací hlavy.Kinetiku procesu zajišťuje robot Stäubli RX160 s nominální nosností 20kg, rádiusem dosahu 1710 mm a absolutní kalibrací, který dosahuje opakovatelné přesnosti ±0,05mm. Hlavní výhodou robota je jeho tuhost ve všech převodovkách a jejich unikátní planetární provedení. Kompletní vedení energii je zajištěno uvnitř robota, což zvyšuje jeho manévrovatelnost a snižuje riziko protrhnuté něktré z přívodních hadiček o okolní předměty.

 

VIDEO UPDATE


Kategorie

Archiv newsletterů LAO Info RSS

LAO newsletter

AKTUÁLNÍ NEWSLETTER

LAO Science Info - 2/2015

Zobrazit