Volumic 3 -Component Velocimetry (V3V)

Odborný poradce sekce

Volumic 3 -Component Velocimetry je unikátní technologie, která umožňuje měřit rychlost proudění v objemu. Systém tří detektorů přesně rekonstruuje polohu částice v objemu a překonává tak dosavadní možnosti PIV (Particle Image Velocimetry), která umožňuje měření pouze v rovině.

Během měření je pohybující se částice osvětlena laserovým svazkem a její poloha separátně zaznamenána každým ze tří detektorů. Díky geometrickému uspořádání detektorů je poloha částice reprezentována unikátním trojúhelníkem, který vznikne kombinací pohledů na částici všech tří detektorů. Speciální software pak tyto obrazové trojúhelníky analyzuje a z jejich velikosti a tvaru určí polohu částice. Princip reprezentace částice pomocí trojúhelníku je znázorněn na následujícím obrázku.

Pomocí V3V je možné analyzovat proudění až do obejmu 110 x 110 x 100 mm s přesností 20µm v x-y ose a 80µm v z-ové ose. Přesnost měření rychlosti závisí na opakovací frekvenci osvětlovacího pulsního laseru a době vyčítání obrazu z použitých kamer.Máte otázku? Kontaktujte nás

  • * povinné položky