Dezinfekce UV zářením

Odborný poradce sekce

UV záření se stále častěji používá k hubení mikroorganismů. Jedná se o efektivní, jednoduchou a v porovnání s ostatními metodami levnou dezinfekční metodu, která se využívá především v potravinářském a farmaceutickém průmyslu nebo v nemocnicích.

Jako zdroj pro UV dezinfekci se nejčastěji používají nízkotlakové rtuťové výbojky zářící na vlnové délce 254 nm. V některých aplikacích, jako je například dezinfekce většího objemu vody, je však nutné dosáhnout větší intenzity UV záření, a proto se nízkotlakové výbojky nahrazují výbojkami s vyšším vnitřním tlakem.

Pro dosažení optimálních výsledků je třeba v průběhu dezinfekčního procesu kontrolovat aplikovanou expoziční dávku. K tomuto účelu je možné využít sestavu ILT radiometru s vhodnou detekční hlavou. Vzhledem v široké nabídce detekčních hlav je možné sestavit detektor tak, aby byl schopen měřit intenzitu UV záření z různých zdrojů včetně nízkointenzitních ozónových lamp (165 -200 nm), nízkotlakových rtuťových výbojek (185 nm – 310 nm), xenonových výbojek a kombinovaných zdrojů (235 – 307 nm).

Související produktyMáte otázku? Kontaktujte nás

  • * povinné položky